Ideální rodinná dovolená? V režii dětí! | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ideální rodinná dovolená? V režii dětí!

Zvolit to správné místo pro načerpání nových sil, tak aby vyhovovalo všem zúčastněným, není vůbec snadné. Zkuste letos do výběru dovolené zapojit i nejmladší členy domácnosti a podívat se na chvíli na svět jejich pohledem. Třeba vás překvapí svými neotřelými nápady a vynalézavostí! Záleží na typu osobnosti vašeho malého cestovatele…

 

Malý sportovec

Kolo, kolečkové brusle, koloběžka a plavky nesmí chybět v letní výbavě malých sportovců. Své pohybové vlohy budou moci výtečně rozvíjet třeba v některém z mnoha kempů, lemujících severoitalské pobřeží. V rozsáhlých prázdninových komplexech mohou řádit v bazénových areálech, fotbalových hřištích, užít si plážového volejbalu, stolního tenisu minigolfu nebo se zapojit do animačních programů. Malí turisté budou nadšeni z turistických tras, křižujících panenskou krajinu ostrova El Hierro. V klidném moři s bohatým podmořským životem a pozvolna se svažujícím dnem se výborně vyřádí i méně zdatní plavci. Přesně takové podmínky nabízí egyptská letoviska Makadi, El Gouna či Marsa Alam.

 

Romantická víla

Jiskřičky nadšení v očích malých princezen spolehlivě zažehne návštěva pařížského Disneylandu. Pohádkové princezny, šarmantní prince, třpytivé zámky i lákavé pouťové atrakce budou mít na dosah ruky. Princeznina jízda může pokračovat třeba k zámkům na Loiře a skončit odpočinkem na pohádkově krásném Azurovém pobřeží.

 

Vášnivý jedlík

Pro malé otesánky i jejich rodiče je ideálním místem pro strávení gurmánské dovolené Itálie. Křupavá pizza, těstoviny připravené na tisíc způsobů, čerstvé ryby nebo smetanová zmrzlina s velkým kopcem šlehačky zachutnají nejlépe v kavárně s výhledem na moře. Velkou výhodou je i to, že své, cukrem notně povzbuzené potomky, nebudete muset ani příliš krotit – Italové mají lásku k dětem v krvi a drobné škody na majetku nebo zvýšenou hlučnost přecházejí s úsměvem.

 

Kovboj či indián

Potěšte svou ratolest výletem na Plitvická jezera, místa navždy spjatého s příběhy neohroženého náčelníka apačů – Vinnetoua. Dokonalou atmosféru divokého západu prožijete v jihošpanělské Almerii. Jen 40 kilometrů od stejnojmenného hlavního města této provincie leží jediná poušť na území Evropy. Právě podobnost s arizonskou pouští dala vzniknout městečku, jako vystřiženému z knih Karla Maye. Na evropském divokém západě se točila celá řada známých westernů, včetně legendárních Sedmi statečných. V Mini Hollywoodu můžete brouzdat ulicemi města, přihlížet krocení rozzuřeného býka či nefalšované přestřelce, projít se kaktusovou zahradou nebo nahlédnout do muzea historických kočárů. Součástí areálu je i bazénové centrum, dětské hřiště či rozsáhlá zoologická zahrada.

 

Začínající architekt

Byly první výkresy vašeho robátka obdivuhodně symetrické, každá procházka do přírody končí většinou na pískovišti a v kabelce nosíte místo parfému lopatičku a kyblík? Gratulujeme, můžete si vybírat z mnoha přímořských destinací. Jedinou podmínkou spokojenosti je široká pláž s dostatkem stavebního materiálu v podobě jemného písku. Přesně takové pláže nabízí bulharské Zlaté písky, italská Palmová riviéra nebo letovisko Lumbarda na chorvatském ostrově Korčula.

 

Poťouchlý puberťák

Držet na dovolené krok s náctiletým potomkem není jednoduché. Zkuste mu nabídnout pobyt v některé z trendy destinací, jejíž fotografie se budou skvěle vyjímat na sociálních sítích. Dech beroucí krásou oplývá italský ostrov Sardinie. Chorvatský Dubrovník či maltská Mdina uchvátí scenériemi z populárního seriálu Hra o trůny. Rozhárané pubertální duše možná ocení nocleh s beduíny v jordánské poušti Wadi Rum, kde jsou hvězdy na dosah ruky, večeře se připravuje nad ohněm a o mobilním signálu si můžete nechat jen zdát.

 

Vyznavač adrenalinu

Jsou kolotoče a houpačky pro vaše čertovské kvítko nedostatečně akční? Nechte ho řádit v některém z moderních aquaparků. Ve středomořských letoviscích jich v posledních letech vyrostlo velké množství. K těm nejvyhlášenějším patří Aqualandia v pulzujícím italském letovisku Lido di Jesolo. Rozsáhlý areál nabízí bazén s vlnobitím, množství tobogánů, línou řeku, věž pro bungee jumping, pláž s karibským pískem, animační programy, cirkusová vystoupení i celou řadu stylových restaurací a cukráren. Pozadu nezůstává ani řecký ostrov Kréta. Ve zdejším aquaparku Watercity, zasazeném uprostřed krásné přírody, si užije spoustu zábavy celá rodina.

 

Roztomilé prasátko

Také jste jako malé děti s rozkoší skákali v blátivých kalužích? Zkuste přivřít oči nad zamazaným oblečením a dopřejte chvilku obyčejného štěstí i svým dětem. Ideálním podmínky pro bahenní hrátky nabízí bulharské letovisko Pomorie – vyhlášená balneologická lokalita s léčivým bahnem. I na Pyrenejském poloostrově si mohou malá čuňátka užít do sytosti. Na pobřeží Costa Cálida leží Mar Menor, evropské Mrtvé moře s krásnými písčitými plážemi, omývanými vlnami Středozemního moře i lagunou pokrytou blahodárným bahnem.

 

Milovník zvířátek

Bydlíte pod jednou střechou s mladým chovatelem a váš byt pomalu, ale jistě zaplňují klece, terária a akvária? Neklesejte na mysli, soužití se zvířaty učí děti zodpovědnosti a empatii. A vaše smysly zbystří během chytání omylem vypuštěného křečka nebo zatoulané kočky. Dovolenou pak vybírejte podle četnosti výskytu němých tváří. Ideální podmínky pro budoucí ošetřovatele divé zvěře nebo farmářky nabízí agroturistika. V idylickém prostředí horských farem či zemědělských usedlostí naleznete dokonalý klid i zvířátka dychtící po dětském pohlazení. Velké oblibě se těší agroturistika v Itálii, Rakousku nebo ve Francii.


Pro Kamsdětmi.com Petra Eliášová (www.inviablog.cz)

 

Již velmi brzy spustíme velkou soutěž o voucher na 10.000Kč na jakoukoli vámi vybranou dovolenou. Pozorně nás sledujte, ať vám to neuteče!!!

6. 5. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře