Jaro nám pomalu vystrkuje růžky a my vám přinášíme víkendové tipy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jaro nám pomalu vystrkuje růžky a my vám přinášíme víkendové tipy

Máme tady první březnový víkend a vypadá to, že jaro už pěkně vystrkuje svoje růžky. I o tomto víkendu má být poměrně pěkně a teplo, tak proč s dětmi někam nevyrazit. A my vám poradíme kam.

 

Praha a Střední Čechy

Hudební jarmark - koncert pro děti v Rudolfinu

Prague Philharmonia pokračuje i v roce 2019 ve svém úspěšném konceptu interaktivních koncertů pro děti. Náš portál je dlouhodobým mediálním partnerem těchto koncertů a vřele je všem rodičům a dětem doporučujeme. 

V prvním letošním koncertu pro děti s názvem Hudební jarmark v sobotu 2. března v pražském Rudolfinu pozve PKF — Prague Philharmonia nejmenší diváky do světa řemesel. Spolu s kovářem, krejčím, truhlářem, dalšími řemeslníky a dětmi se dá pěkně v rytmu a tempu do práce! Zazní hudba Antonína Dvořáka, Maurice Ravela nebo Johanna Strausse ml.

 

Skovka - rodinná výtvarná dílna v DOXu

Rodinná dílna k výstavě TATA 30JS. Přijďte se nadechnout a vyzkoušet si, jaké je to mít kapelu a umět schovávat příběhy do soch, obrazy za zvuky, zvuky do písniček a slova do hry. Poznáte a zažijete různé jazyky umění – možná budete dělat obal cd, nebo malovat na hudbu, možná vymyslíte nové slovo, anebo se ztratíte v písničce, možná založíte kapelu. A určitě budete tvořit, ale zatím tomu říkáme (tak jako většinou v umění) hra na skovku.

 

Ctěnický masopust

Oslava masopustu v Zámeckém areálu Ctěnice je již tradičně spojená s oslavou cechu řeznického. Pravou českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn. O masopustní veselí se postará Malá česká muzika Jiřího Pospíšila, harmonikář Franta Albrecht a masopustní průvod folklorního souboru Rokytí Rokycany. Pro děti je přichystána výtvarná dílna a malování na obličej. Chybět nebudou tradiční koblihy, boží milosti ani horký mošt a medovina.  

 

Interaktivní výstava Raketa letí do Kladna

Interaktivní výstava ilustrací dětského časopisu. Umělci, kteří společně vytvářejí časopis Raketa, představují pestré portfolio ilustrací, kreseb a 3D-objektů, navíc obohacené o interaktivními prvky pro děti i jejich rodiče. Výstava končí 5. března, máte tedy poslední příležitost, kdy se s dětmi na výstavu vydat.  

 

Tajemství zaniklých řemesel

Dvoudenní akce na zámku Brandýs nad Labem, na níž se seznámíte s tradičními řemesly, v některých případech s těmi, která jsou téměř zaniklá. Děti si budou moci vyzkoušet řemesla v tvůrčích dílnách a celá rodina ochutná spousta tradičních i netradičních dobrot. Čekají Vás rovněž kostýmované prohlídky zámku v renesančním duchu.

 

Masopust v toulcově dvoře

Masopust v půvabném prostředí pražského Toulcova dvora se všemi tradicemi, které k němu patří. A na co se tedy můžete těšit? Kromě setkání tradičních masek a jejich představení se s nimi můžete vydat na průvod starou Hostivaří. Čeká vás také tanec, scénky, masopustní občerstvení, ocenění zajímavých masek z řad návštěvníků a samozřejmostí bude i zpěv při harmonice.

 

Ústecký a Liberecký kraj

Winterzauber Zimní městečko

Tentokrát vás pozveme kousek za hranice do Drážďan. Po skončení vánočního trhu na náměstí Altmarkt zde vyrostlo zimní městečko a je to tak skvělá příležitost na rodinný výlet. Strávit tu můžete celý den a rozhodně se nebudete nudit. Čeká na vás bruslařská dráha, obří skluzavka, lední dráha na metanou, pro děti ještě trampolínky a mini lanový park. Samozřejmostí jsou tradiční dřevěné sruby plné dobrého jídla a pití.

 

Masopust v ZOO Děčín

Vyrazte s dětmi v sobotu do zoologické zahrady v Děčíně a zažijte masopustní veselí. Součástí této taškařice bude veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, tradiční občerstvení a nebude chybět ani soutěž pro nejrychlejší koblihové jedlíky nebo soutěž O nejhezčí masopustní masku. Po programu v ZOO se tradičně vydá masopustní průvod do města.

 

Masopustní veselí v České Lípě

Přijměte pozvánku na nedělní masopustní veselí do České Lípy. V kláštěrní zahradě českolipského muzea bude veselo! Čekají vás zabíjačkové hody, živá muzika, průvod masek a děti jistě potěší pohádka Divadla Krabice Teplice.

 

Masopust Brniště

V Brništi se v sobotu koná také masopust a všichni jsou zváni! Pokud ještě nemáte masku, nevadí, tu si můžete přijít s dětmi vytvořit dopoledne do Ekocentra Brniště a pak se s nimi vydat průvodem.

 

Pardubický kraj

Taxis Snow Polo 2019

Už jste měli příležitost vidět na vlastní oči zápas v koňském pólu? A dokonce v zimě, třeba na sněhu? Sníh sice na tento víkend nezaručíme, nevšední zážitek ale ano. Od pátku do neděle budou na pardubickém závodišti probíhat zápasy v koňském pólu, které se v České republice stále teprve zabydluje. Kromě dospělých budou v rámci doprovodného programu závodit také děti. 

 

Masopustní sobota v Pardubickém kraji

V sobotu 2. března můžete zažít masopustní veselí hned na několika místech v kraji. Ten tradiční, se všemi zvyky, který je zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, třeba ve Vortové na Hlinecku. Masopust se staročeskou zabijačkou pořádají na náměstí Míru Svitavy, zajímavé aktivity pro děti, jako je třeba hod jelitem, si kromě tradičního průvodu masek připravilo muzeum v Poličce. Masopustní dopoledne si můžete užít také v Přelouči

 

Královehradecký kraj

Masopust na Šrámkově statku v Pileticích

Masopustní čas, tedy období mezi Vánocemi a Velikonocemi, si naši předkové dovedli patřičně užít, zejména poslední tři dny před čtyřicetidenním půstem, jenž následoval po bujarém masopustním úterý počínaje Popeleční středou. Vy si jej s dětmi můžete letos užít ve starodávném prostředí Šrámkova statku v Pileticích u Hradce Králové. Připravena je staročeská zabijačka a jarmark, ochutnávky Božích milostí, pohádky a dílničky pro děti i dospělé a samozřejmě nesmí chybět obchůzky masopustních maškar. 

 

Sousedský masopust a masopustní rej masek v Náchodě

Bohatý masopustní program si v rámci akce Sousedský masopust připravili v Náchodě. Na Masarykově náměstí budou probíhat trhy. Masopustní průvod vyrazí na obchůzku a od půl třetí začne na náměstí kulturní program. Vy se však můžete s dětmi uchýlit do tepla Městského divadla, kde vypukne Masopustní maškarní rej pro děti s tanečky i soutěžemi. Pokud máte možnost vyrazit i večer bez dětí, pak masopustní bál pro dospělé na stejném místě si nenechte ujít.

 

Plzeňský a Karlovarský kraj

Chebský masopust

Již po patnácté se vydá na svoji cestu historickou částí Chebu Masopustní průvod. Přijďte se v sobotu společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou a mělo by jich být co nejvíce, aby průvod byl pestrý a veselý. Letošní rok chce dát prostor pro kreativitu a téma pro masku si každý zvolí podle svých představ. Fantazii se meze nekladou!

 

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!" aneb tradiční Plzeňský masopust

I v Plzni symbolicky skoncuje se všemi nešvary a příkořími minulého roku tradiční maškarní veselice. Jádro průvodu tvoří folklórní soubory, oblečené v tradičních maskách a doprovázené hudbou. Masopustní průvod vyrazí průvodem od Branky před plzeňskou radnici, kde podle tradice poděkuje primátorovi za udělení povolení masopust konat. Dále bude pokračovat Františkánskou na nábřeží a průvod vyvrcholí svržením zapáleného Bakchuse z lávky pro pěší u bývalého Domu kultury.

 

Pat a Mat jedou na dovolenou

V Karlových Varech přichystali představení nápaditě spojující zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a živé herce – a vtipně rozvíjící anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty. Cestují vlakem, letí letadlem, zamíří do vesmíru, jedou lodí, bojují s děsivým chapadlem, ale když se konečně dostanou do vysněného hotelového pokoje v přímořském letovisku, je jejich jediným zájmem přetvořit jej tak, aby se co nejvíc podobal jejich domovu.

 

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Ani v zimě a na jaře nejsou hrady zavřené. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit na hrad Kašperk, že právě v tomto období i přes velké úsilí nebyl život na hradě vůbec jednoduchý. Připraven je pro vás prohlídkový okruh „Život na hradě“ se zimní tematikou. Dozvíte se, jak hrad vytápěli a tepelně izolovali obytné místnosti, a také o osvětlení, trávení volného času a stravování v zimním období, vnímání času ve středověku apod. 

 

Jižní Čechy

Štítek „kolotoč pohádek“

Festival amatérského divadla Štít a Štítek je nepostupová soutěžní přehlídka amatérských souborů, která má ve městě Prachatice dlouholetou tradici. V roce 2019 proběhne již 46. ročník Festivalu Štít a 22. ročník Festivalu Štítek s podtitulem "Kolotoč pohádek", který je věnován našim nejmenším divákům. O víkendu 2. - 3.3.2019 se představí celkem 4 soutěžní soubory, o vítězi festivalu rozhodnou nejmladší diváci.

 

Masopustní tvoření v Českokrumlovských klášterech

První březnovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu opět těšit na masopustní trh doplněný o tradiční pochutiny a hudbu, která neodmyslitelně patřila k jarmarkům! Součástí jarmarku bude v rámci řemeslné soboty i otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, kováře, pekařky, barvířky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci. 

 

Vysočina

Jů a Hele

Do Přibyslavi v sobotu zavítá zábavný pořad pro děti  "Na kouzelném paloučku". Hosty tohoto pořadu jsou kamarádi Jů a Hele, které znáte z televizních pohádek. 

 

Výstava modelové železnice TT

Ve Velkém Meziříčí se od soboty můžete přijít podívat na výstavu modelového kolejiště. Uvidíte, jak vypadal provoz na Československých státních drahách v období přechodu z parní na motorovou trakci. 

 

Jihomoravský kraj

Nedělníček – Jarní probuzení

Přijďte si s dětmi zpříjemnit nedělní dopoledne. V Avionu se koná pravidelný Nedělníček, při kterém se děti pobaví, ale zároveň se i něco naučí. Děti si vyrobí dekorace s jarní tématikou a čeká je kroužek vědeckých pokusů, kde se dozví, co umí příroda kolem nás. 

 

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

O víkendu se na hradě Veveří konají Slavnosti moravského uzeného. Přijďte s celou rodinou a užijte si  skvělý program.. Pro děti je připraveno divadlo, kuchařská školka, dětský koutek a plno dobrot. 

 

Zlínský kraj

Den otevřených dveří ve sklárně Květná/Strání

V sobotu se ve sklárně Květná koná den otevřených dveří. Využijte tuto jedinečnou příležitost a přijďte se podívat na ruční výrobu českého skla. Dále se můžetet těšit na fireshow, fašank a spoustu občerstvení. 

 

Zábava v aquaparku Uherské Hradiště

V sobotu se s dětmi můžete vyřádit v aquaparku v Uherském Hradišti. Pro děti starší 6 let je připravena zábava na nafukovacích vodních atrakcích. Těšit se mohou například na 20 m překážkovou dráhu nebo vodní houpačky různých tvarů.

 

Moravskoslezský kraj

Masopustní jarmark ve Frýdku Místku

Město Frýdek-Místek ožije Masopustním jarmarkem na místeckém náměstí Svobody. Připraven bude také průvod masek a soutěž o nejchutnější koláč. Průvod projde náměstím a jeho přilehlými uličkami a každý, kdo se do něj v masce zapojí, dostane sladkou odměnu.

 

Svět kostiček

Pro všechny milovníky LEGA kostek je v neděli v kulturním domě v Palkovicích připraveno slavnostní otevření výstavy spojené s promítáním kina. Čekají vás unikátní modely, LEGO herna a soutěž Stavíme LEGO.

 

Olomoucký kraj

Masopust 2019 - Prostějov

Také v Prostějově tuto sobotu na náměstí T. G. Masaryka vás čeká jednodenní lidová akce plná masopustních masek a písniček.

 

Sovy a bobři v Domě přírody

V pátek i v sobotu vás čeká zajímavý program v Domě přírody ve městě Horka nad Moravou. V pátek se seznámíte se sovami ze stanice pro handicapované živočichy. Akce nese název Soví noc v Domě přírody. V sobotu se na akci Kterak se bobři v Domě přírody usadili dozvíte spoustu informací o životě bobrů, např. kde si našla domov bobří rodinka nebo jak bobři pomáhají s péčí o areál domu přírody.

 

Více zajímavých tipů kam o víkendu s dětmi vyrazit samozřejmě najdete na www.kamsdetmi.com

 


27. 2. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře