Dotkněte se vesmíru s nohama na Zemi | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Dotkněte se vesmíru s nohama na Zemi

Vesmír a jeho nekonečné hlubiny lidstvo od počátku věků fascinují. Pod pokličku tohoto dechberoucího prostoru můžete nahlédnout v pražském planetáriu, které je spolu se Štefánikovou hvězdárnou a Hvězdárnou Ďáblice nově zastřešeno platformou Planetum. Díky tomu tak v České republice vznikla základna s nejširším portfoliem služeb s vesmírnou tematikou.

Zábava a vzdělání pro malé i velké

 „Nechceme jen předávat fakta a strohé informace, chceme návštěvníky nadchnout a inspirovat,“ říká marketingová manažerka platformy Planetum Dominika Šimoňaková.  Možnosti poznávání jsou široké, ať už prostřednictvím pozorování vesmírných objektů, výstav nebo propracovaných filmů pro všechny věkové kategorie. I pomocí různých trenažerů se do kůže objevitele vesmíru hravě vžije každý. „Jsme rádi, že můžeme všem našim návštěvníkům i široké veřejnosti nabídnout nové vesmírné zážitky, které Planetum přináší,“ říká Jakub Rozehnal, ředitel Hvězdárny a Planetária hlavního města Prahy a dále dodává: „Modernizací i novou podobou chceme hvězdárny a planetárium prezentovat jako moderní instituce spojující kulturu, zábavu a vzdělání“. Navštivte s dětmi interaktivní astronomickou výstavu a přesvědčte se sami!

 

 

Zajímá vás, jaké je to přistávat na Marsu, nebo se vracet k planetě Zemi? I to si můžete v planetáriu vyzkoušet! Poznat lépe sluneční soustavu a Zemi můžete i ve filmech, které nově planetárium nabízí, dalekohledy na hvězdárnách na Petříně a v Ďáblicích můžete vesmír přímo pozorovat.   

Dobrodružný výlet vesmírnou ponorkou

Proč je na pólu půl roku tma a půl roku světlo, když se jinde den s nocí střídají? Tajemství polární noci odhalí lední medvěd Vladimír a tučňák James v animované pohádce Polaris. V dobrodružném příběhu pro děti i dospělé sledujte příhody dvou kamarádů, kteří se vydají na expedici do vesmíru.

 

 

Zpátky na Zem

Co je příčinou vln tsunami? Co vyvolává zemětřesení? Jak se utvářely kontinenty do podoby, jak je známe dnes? Když se z vesmíru zaměříme na dosud jedinou lidmi obydlenou planetu, zjistíme, že Země nejen poskytuje podmínky vhodné pro život, ale život se odehrává i v ní samotné. Poznejte strukturu zemského povrchu ve filmu Naše bouřlivá planeta a objevte složitosti, se kterými se Země musí dennodenně potýkat.

 

 

Z projekčního sálu až za horizont

Naše galaxie, Mléčná dráha, obsahuje přibližně 150 miliard hvězd. Ve vesmíru existují stovky miliard podobných galaxií, ze kterých k nám za dobu existence vesmíru stačily doputovat světelné paprsky. Ačkoliv je rychlost světla obrovská, tak není nekonečná. Co se děje za horizontem viditelného vesmíru pro nás bude ještě dlouho neprobádaným tajemstvím, avšak už nyní je úctyhodné, kolika novými poznatky se vědci pyšní. Jejich cesta byla dlouhá a stála je mnoho úsilí, jak postupovali od geocentrického k heliocentrickému systému, od statické teorie k teorii Velkého třesku. Poznejte vesmír, jak jej lidé objevovali, to vše ve filmu Horizon, který bude mít premiéru 18. ledna. Při své cestě se také nezapomeňte zastavit na Měsíci, přirozené družici Země. Ve filmu Měsíční sonáta se dozvíte nejen o jeho vzniku a vývoji, ale také o dobývání lidmi, které bylo úspěšně završeno 21. července 1969.  

 

 

A to je všechno? Určitě ne! V planetáriu i obou hvězdárnách naleznete mnoho dalších filmů, pořadů a zábavných i poučných akcí pro děti i dospělé, o kterých vás budeme průběžně informovat. Aktuální program naleznete ZDE.

 

Petra Kottová

29. 12. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře