Kam zajít mezi svátky s dětmi? | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kam zajít mezi svátky s dětmi?

Kam zajít mezi svátky s dětmi? Co takhle - Národní technické muzeum!

Toto muzeum je pojem, objevilo se v mnoha filmech a navštívili jej milióny lidí.

Jakou vášeň vzbudíme v našem malém dobrodruhovi a milovníkovi muzeí svým vyprávěním, to jsme ovšem netušili.... Josífek nám několikrát vyprávěl, jak s námi byl na Letné v zemědělském muzeu, kde bylo spousta traktorů a jiných strojů...Já jen tak z úst vypustila větu, která se nám stala osudnou „Vedle je ještě jedno muzeum, plné vláčků, aut a letadel...“. Vykulil oči, otevřel pusu a vyslovil: „Tam potřebuju!“

A bylo to.

Netrvalo nám to ani pár dnů a už jsme stáli u vchodu do muzea. Josífek se nemohl dočkat. Jen jsme vešli dovnitř, ohromil ho nádherný vánoční stromeček. Lidé u pokladen byli velmi příjemní, je fakt, že jsme tam byli hned po otvíračce, a když jsme odcházeli o pár hodin později, únava na nich byla znát. Není se čemu divit, po poledni se do muzea nahrnuly davy lidí. Proto osobně doporučuji návštěvu dopoledne.

Když jsme vešli do hlavní galerie, která vystavuje nejen mašinky, letadla a auta, ale také spoustu kol, motorek, horkovzdušný balón a tank, byl Josífek k nezastavení. Všechno chtěl vidět, všechno nadšeně komentoval a na co bylo dovoleno, na to si sáhnul a vyzkoušel.

Oproti zemědělskému muzeu, je Národní technické muzeum o dost méně interaktivní a nelze si vše ozkoušet či na všechno sahat, ale s tím jsme jako návštěvníci muzea počítali a vůbec nás to nepřekvapilo. Naopak, snažíme se naučit i našeho syna jak se v takovém muzeu chovat, pečlivě vysvětlujeme, že to není žádná herna pro děti.

Skoro o hodinu později jsme vyšli hladoví z hlavní galerie a zamířili jsme do kavárny umístěné v suterénu. Nabídka byla poněkud dražší, ale výběr byl velký a vše co jsme si dali bylo dobré :)

Po odpočinku jsme navštívili místnost vedle kavárny, která skýtá výstavu „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“. Kromě zajímavých vystavených exponátů, ukrývala místnost i menší dětský koutek na hraní plný kostek a retro hraček.

Potom co se Josífek vyřádil, jsme se vydali i po dalších patrech muzea. Všude ho to bavilo, všude se nadšeně rozhlížel a pokaždé objevil něco, co bylo jeho vkusu nejblíže. 

Nakonec jsme v muzeu strávili velmi příjemné čtyři hodiny.

Pokud máte doma rozumného sviště, bude pro Vás návštěva muzea jistě příjemným zážitkem :)

 

Pro Kam s dětmi maminka Milada

 

23. 12. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře