I čtvrtý adventní víkend se nám přiblížil, a tak pro vás máme tipy kam s dětmi | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

I čtvrtý adventní víkend se nám přiblížil, a tak pro vás máme tipy kam s dětmi

Čtvrtý nebo-li zlatý adventní víkend je tady. Jistě už máte vše připravené a jen si užíváte vánoční pohody. A pokud zrovna nemáte, pak se rozhodně nestresujte a vyrazte s dětmi někam na výlet. Společně strávený čas je přece ten nejlepší.

 

Praha a Střední Čechy

Tvořivé dílničky v Triloparku

Milují vaše děti všechno, co se točí kolem dinosaurů? Vezměte je do Triloparku v pražských Nuslích a uvidíte, jak budou nadšeni. Pouze tady si mohou vytvořit malé odlitky, zkusit si práci s preparační jehlou, domodelovat dinosauří lebku, odkopat velikou dinosauří kostru nebo si vytvořit velikou dinosauří lebku. Navíc v rámci komentovaných prohlídek výstavy Nelítostný pravěk se návštěvníkům věnují fundovaní lektoři z oboru a děti si mohou sáhnout na pravý dinosauří zub, na stoličku mamuta, veliké trilobity nebo na zub megalodona a mnoho dalších exemplářů.

 

Česká mše vánoční – scénické provedení v kostele sv. Šimona a Judy

Přijďte společně s dětmi oslavit čtvrtý adventní víkend s tradiční Českou mší vánoční v ojedinělém scénickém provedení, navíc v úžasných prostorech Kostela Sv. Šimona a Judy, který Mši dodá neopakovatelnou atmosféru. Představení můžete spojit s procházkou po vánočně vyzdobeném Starém Městě.

 

Výstava Vánoční stůl v Muzeu Nové Strašecí

Výstava nahlíží do kuchyně našich prababiček v předvánočním a vánočním čase a připomíná tradiční pokrmy, které nesměly na venkovském štědrovečerním stole chybět. Mnohé z nich dodnes obohacují náš vánoční jídelníček (hrachová polévka, čočka, houbový kuba). Vystavené formy na pečivo připomenou přípravu jahelníků, drobné formičky evokují pečení cukroví, ve vyřezávaných formách se tvarovaly oblíbené perníky. Výstavu doplňují adventní zvykoslovné předměty a řada dobových receptů.  

 

Příběh vánočního stromečku na Zámku Loučeň

Vydejte se s dětmi v adventním čase na zámek Loučeň a nechte se unášet vánoční atmosférou. V každé zámecké komnatě na vás čeká vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem: staročeský lidový, zavěšený špičkou dolů, knížecí secesní, skleněný, světelný, zpívající, čokoládový, peříčkový, květinový, ale i neviditelný a virtuální… Celkem 18 vánočních stromečků na jednom místě. Během prohlídky zámku si děti poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst nebo proč se staví betlém.

 

Ústecký a Liberecký kraj

Drážďanské Vánoce

Vánoční trhy neboli Striezelmarkt v Německu jsou lákadlem pro spoustu z nás. Ty letošní v Drážďanech jsou otevřeny až do 24.12.2018. Vyrazte o víkendu nasát trošku jinou vánoční atmosféru, ochutnat tradiční štolu, pečené kaštany nebo perník. Trhy si jistě užijí i děti. Čeká tu na ně spousta vánočních dílniček, kde si mohou upéct cukroví nebo si vyrobit vánoční ozdoby

 

Výstava betlémů

Městské muzeum Mimoň pořádá tradičně velkou výstavu betlémů různých velikostí, tvarů, barev i původů, které jste zaručeně ještě neviděli. Přijďte se o víkendu podívat a vychutnat si kouzelnou atmosféru vánočně vyzdobeného Městského muzea.

 

Vánoční hra aneb o tom slavném narození

Už za maličkou chvíli vám s převelikou pílí sehrajeme představení o tom slavném narození Krista Pána našeho, Ježíška malého, nade vše milého, který přišel mezi nás ve vánoční tento čas, aby lidstvo smrtelné od zlé moci pekelné navždy osvobodil.

 

Za Popelkou na zámek Moritzburg

A ještě jednou pozvánka za hranice, a to do Moritzburgu. Vydejte se o víkendu navštívit tento zámek a jeho pohádkovou výstavu „Tři oříšky pro Popelku“. Pro mnoho velkých i malých princezen a pohádkových princů je návštěva vánočním a zimním rituálem.

 


Pardubický a Královehradecký kraj

Vánoční turnaj dětí a mládeže v šachu

Co si tak vánoční čas plný hodování, setkání a pohádek zpestřit dětským turnájkem v šachu? Pokud patříte k fandům této aktivity, určitě do Svitav dorazte.

 

Vánoční zpívání na Dubině

Přijměte pozvánku na tradiční a přece zase trochu jinou akci, která je každoročním setkáním s přáteli, sousedy u slavnostně oděného stromu na prostranství centrálního parku na Dubině. Zazpíváte si, zahřejete se svařáčkem či punčem a děti si pohrají.

 

Vánoční dětský karneval

Přijďte si zpestřit netrpělivé čekání na vánoční nadílku - nechte se pozvat na dětský karneval.  

A toto prosím přečtěte dětem:  Čekejte milou akci plnou zábavy a tance. Těšte se na: malování na obličej, dětskou diskotéku, balónkovou show, soutěže, bohaté a pestré občerstvení a  dětský koktejlový bar

 

Vánoční kino - Stvoření světa

Letošní vánoční trhy mají v Pardubicích nový kabát – krásné stánky, sladěný design, vánočně laděné občerstvení a navíc venkovní kino. A promítat se bude i den před vánoční nadílkou.  Čeká vás vánoční pohádka pro malé i velké.

 

Plzeňský a Karlovarský kraj

Výstava komiksu, ilustrací a grafiky – Anča, Pepík & spol.

V Lokti můžete navštívit Výstavu komiksu, ilustrací a grafiky oblíbené dětské výtvarnice Lucie Lomové. Uvidíte zde ilustrace komiksových příběhů Anči a Pepíka či obrázky pro animované pasáže šestnáctidílného seriálu České televize Skautská pošta.

 

Divadelní pohádka Otesánek

Tátu sněd, mámu sněd, Divadlo ALFA i s herci a diváky sněd, a dokonce dostal zálusk i na Viktorku...aneb klasická pohádka neklasicky zpracovaná a umístěná do současnosti, a navíc jako bonus pro „našince“ příběh důsledně zasazen do plzeňského regionu, včetně města Plzně – to vás čeká v sobotu v plzeňském divadle Alfa.

 

Čtvrtá adventní sobota v ZOO Plzeň

Nenechte si ujít poslední  Advent v Zoo Plzeň. Adventní programový blok vyvrcholí tuto sobotu živým betlémem, v němž se představí žáci ZŠ Ludvíka Očenáška v Dolní Bělé.

 

Advent na Horšovském Týně

V sobotu si udělejte výlet do Horšovského Týna.  Na zámku budou připraveny prohlídky vánočně nazdobených prohlídkových okruhů - Voňavá kuchyně a Vánoční zámek. A na náměstí se chystá vánoční jarmark s živým betlémem, výtvarnými dílnami, hudebním a divadelním vystoupením.

 

Jižní Čechy

Století českých Vánoc

Tradiční tematická výstava v Jihočeském muzeu tentokrát představí různé podoby Vánoc ve 20. století. Výstava představuje lidovou venkovskou světnici se skromným stromečkem a malými dárky z počátku 20. století ale také slavnostní městský interiér 20. a 30. let, pokoj z prvních desetiletí budování socialismu i Vánoce v době normalizace. K dobové atmosféře přispívají nejen ukázky vánoční výzdoby a ozdob, ale také reklamy, vánoční papíry, pohlednice a samozřejmě ukázky dárků, kterými si lidé v dřívějších dobách dělali radost. K výstavě je dále připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu a rovněž zábavné edukační aktivity pro školy.

 

4. adventní neděle a živý betlém v Českém Krumlově

Betlémy k adventu prostě patří, ať už ty z kukuřičného šustí, perníku, keramiky nebo skla. A samozřejmě také ty živé. Jeden takový můžete shlédnout také o 4.adventní neděli na 2. nádvoří zámku Český Krumlov. Přijďte se podívat s celou rodinou a přibližte tak dětem starodávný příběh o zrození Ježíška.

 

Vysočina

Poznávej se!

Interaktivní, zábavná a vzdělávací. To je výstava Poznávej se!, na Zámku ve Žďáru nad Sázavou.  Exponáty v sobě kombinují hru, zábavu i poučení a všechny jsou přímo určené k vyzkoušení. Návštěvníci všech věkových kategorií si mohou zkusit, jak funguje lidské tělo a smysly, ale také, jak nás mohou smysly klamat. Vytvoříte si 3D otisk svého těla, změříte hlasitost výkřiku, vyzkoušíte si Braillovo písmo nebo si posedíte na hřebících jako fakír.

 

Výstava Čas vánoční  v Telči

Model Betlému, vánoční stromeček, malované figury v životní velikosti nebo třeba pohlednice s vánoční tématikou, to je nabídka výstavy Čas vánoční, na kterou se můžete přijít podívat do výstavních prostor v univerzitním centru v Telči.

 

Jihomoravský kraj

Vánoce na hvězdárně Brno

Na sobotu si pro všechny návštěvníky brněnské planetárium připravilo bohatý program. Kromě pozorování adventní oblohy jsou pro děti připraveny 2D projekce dětských pořadů, dětské dílny a zábavní pořady s pohádkami a hudebními vystoupeními. Malí i velcí návštěvníci uvidí pohyblivé modely brněnských modelářů a vánoční hvězdárnu navštíví také zvířátka a jejich ošetřovatelé z brněnské ZOO.

 

Vánoční výstava historických betlémů ve Znojmě

Vánoční výstava v Jihomoravském muzeu ve Znojmě představuje unikátní vyřezávané a ručně malované betlémy. Kromě nich se s dětmi můžete podívat i na historické vánoční ozdoby. Návštěvníci výstavy se například dozví i to, jaké dárky a hračky mohly děti najít pod vánočním stromečkem na počátku 20. století. Nechybí ani oblíbená součást zimních radovánek, a to funkční historické sáňky.

 

Zlínský kraj

Živý Betlém ve Valašském muzeu v přírodě

Na vánoční atmosféru se můžete naladit i na půdě Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Po oba víkendové dny se můžete těšit na živý betlém, představení o narození Ježíše, podle Evangelia sv. Matouše.

 

Betlém v KovoZOO

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště je letos poprvé možnost vidět unikátní betlém ze dřeva a kovu v životní velikosti! Přijďte si užít pohodovou vánoční atmosféru do KovoZOO.

 

Moravskoslezský kraj

Putování za Ježíškem

Nenechte si ujít v neděli v Loutkovém divadle v Opavě krásné divadelní představení Putování za Ježíškem. Představení je doprovázenou živou hudbou s vlastními tematickými písničkami. Děti budou zapojeny do představení formou otázek a spolupráce s ovečkou.

 

Louskáček

V neděli se hraje v Domě kultury města Ostravy Louskáček,  vánoční představení pro celou rodinu. Čeká vás pohádka o holčičce Mášence a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince. Balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě.

 

Olomoucký kraj

Vánoční strom pro zvířata

V sobotu se v olomoucké zoo bude zdobit vánoční stromeček, který není jen ozdoba, ale musí taky chutnat ptáčkům, veverkám a ostatním volně žijícím zvířátkům. Místo baněk na něm budou jablíčka, lojové koule, šišky obalené v semínkách a jiné dobroty. Na několika místech obchůzkové trasy může ovšem stromečky obohatit každý, kdo půjde kolem v průběhu celé zimy.

 

Výstava betlémů v Uničově

Až do 6. ledna se v Městské galerii v Uničově koná výstava betlémů. K vidění budou historické i moderní betlémy vyrobené z rozmanitých materiálů. Výstava bude doplněna vánočními ozdobami a pohledy z dob našich babiček.

 

Spoustu dalších vánočních i nevánočních tipů kam s dětmi a samozřejmě nejen o víkendu najdete na www.kamsdetmi.com

19. 12. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře