Písecká dětská galerie Sladovna otevřela zážitkovou výstavu Včela | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Písecká dětská galerie Sladovna otevřela zážitkovou výstavu Včela

Ve středu 21. listopadu se ve Sladovně Písek otevřela brána do nové zážitkové výstavy s názvem Včela – Tajuplný výlet za sluncem. Chcete zažít včelí svět všemi smysly? Otevřete oči, nastražte uši a přivoňte. Cítíte tu vůni medu a pláství? Matka včel tu na vás čeká a potřebuje vaši pomoc. Pomůžete jí?Interaktivní výstava pro děti i jejich dospělý doprovod přináší zajímavé pohledy na včely a na organismus včelstva ve snaze porozumět jeho tajemstvím. Děti zde najdou podněty k poznávání všemi smysly, seznámí se s životem v úlu, jeho strukturou, a především se naučí mít včely rády či získají pokoru před tajuplným životem tohoto pracovitého a neuvěřitelně inteligentního hmyzu.

 

 

„Hlavní poslání výstavy pro mne je, aby si děti vyzkoušely být včelkami. Aby si k nim získaly vztah a více je vnímaly i v běžném životě. Výstava není primárně didaktická, ale spíše se snažíme, aby děti získaly pozitivní vztah ke včelám, k přírodě, k rostlinám a celému svému okolí. Použila jsem širokou škálu materiálů a tím, že kombinuji různé průhledy, mohou návštěvníci v určitý moment zahlédnout svět stejně tak, jak ho vidí včela,“ přibližuje význam výstavy hlavní autorka Kateřina Hadravová.

 

 

„Chceme pomocí smyslů a zážitků a v tom nejlepším smyslu interaktivní hry přiblížit svět včel. Včelstvo jako takové je superorganismus, dokonalý řád, ale ukrývá se v něm i tajemství a moudrost. Toho se chceme dotknout,“ doplňuje kurátorka výstavy Dominika Špalková, umělecká ředitelka Divadla Drak z Hradce Králové.

 

 

Výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem je další z řady příběhových výstav. Dějem tedy i tentokrát bude návštěvníky provázet lektor, popisuje ředitel Sladovny Písek Adam Langer: „Děti vstoupí do prostoru výstavy, kde je přivítá strážce úlu, se kterým budou hovořit o tom, že kdo chce vstoupit dovnitř, neměl by v sobě mít negativní emoce, jako třeba strach, protože včely jsou velmi vnímavé. Když se budou bát, strážce jim pomůže strach překonat. Poté se děti ocitnou v roli včel a zažijí úl všemi smysly. Budou vědět, jak voní, co v něm vidí, slyší, mohou se věcí dotýkat - měly by si vše osahat a zažít. Vyzkoušejí si roli dělnice i trubce, a nakonec je zavolá královna, která je poprosí o pomoc, aby zabezpečily úl potravou a vším, co je potřeba. A když se jim to podaří, narodí se nová královna a část úlu může vyletět dál za sluncem, za novým životem a včelím společenstvím. V tu chvíli dobrodružství končí a na rozloučenou mohou děti napsat vzkaz dalším včelám o tom, proč by se neměly bát.“Výstavu Včela – tajuplný výlet za sluncem můžete ve Sladovně Písek navštívit až do konce dubna 2019.Petra Kottová

24. 11. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře