Cesta do hlubin dětské duše | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Cesta do hlubin dětské duše

Dětská duše, záhadná, neprozkoumaná, neustále se vyvíjející, ale především velice křehká věc. Ano, i ten největší vztekloun ji má a je třeba o ni pečovat, a to i ve chvílích, kdy rodiče mají pocit, že oni už málem vypustí tu svou.

Jak na to a jak být v otázkách rodičovství efektivní, nám pomáhá nejen množství literatury, článků na internetu, přednášek či různých webinářů. Čas od času se objeví událost zcela mimořádná, jako byl například 1. Festival dětské psychologie, který se konal 10. listopadu v hotelu Olšanka na pražském Žižkově, a jehož byl webový portál Kam s dětmi mediálním partnerem.


 

Zahájení festivalu obstarali malí zpěváčci z pěveckého sboru Ptáčata a třemi písněmi tak odstartovali celodenní akci, jejíž témata byla více než pestrá:

Doc. Radek Ptáček nám během přednášky s názvem „Co víme o výchově a vývoji dětí v 21. století“ mimo jiné osvětil struktury v mozku a jeho fungování. Proč je důležité umět zkrotit svůj „plazí mozek“, nebo k čemu slouží „savčí mozek“ přednášel s vtipem a grácií sobě vlastní.

PhDr. Václav Mertin nás během své přednášky „Výchovné maličkosti“ přesvědčil o tom, že i malé věci mohou přinést velké výsledky.

Prof. Lenka Šulová nás seznámila s raným psychickým vývojem dítěte. Během stejnojmenné přednášky „nakousla“ i dnes velmi aktuální téma dvouletých dětí ve školce.

Mudr. Kateřina Cajthamlová nám – v souladu se svou specializací – představila zásady a odhalila úskalí stravování předškolních dětí a školáků. Věděli jste například, že správná/resp. nesprávná strava dnes je zodpovědná za mnoho nemocí za 10 či 20 let, třeba i tak vážné, jako je vysoký tlak nebo cukrovka?

 

 

Veronika Kašáková – alias „Misska z děcáku“ - všechny přítomné dojala svým nelehkým osudem a dětstvím, a zároveň všechny nadchla svojí odhodlaností a odvahou se vším se poprat, obrátit svůj život k lepšímu, a ještě pomáhat ostatním. Více takovýchto mladých žen!

Mgr. Světlana Drábová se s přednáškou „Rozvoj grafomotorických dovedností a dětská kresba“ dotkla několik témat, která „pálí“ především rodiče předškoláků i raných školáků, a které tak řeší i mnozí z vás.

Přednášky Mgr. Ivany Vlkové „Jak ovlivnit školní úspěšnost“ a Mgr. Tibora A. Brečky, který celým festivalem zároveň prováděl jako moderátor, na téma „Bezpečnost dětí na internetu“ jsem bohužel již nestihla, protože jsem pospíchala domů za dětmi, ten menší to bez maminky ještě celý den prostě nezvládne, ale témata jsou natolik zajímavá a za pár let už se mi budou vážně hodit, takže až bude příležitost příště, rozhodně si ji nenechám ujít!

 

 

Opravdu se nedá říct, která z přednášek byla nejlepší, jelikož byly všechny skvělé, přínosné a každáz nich se mě určitým způsobem dotkla, a ještě více prohloubila můj zájem o svět dětské psychologie. Těžko uvěřit, že se jednalo teprve o první ročník této akce, za pravdu by mi určitě daly i další čtyři stovky posluchačů v sále hotelu Olšanka.

V průběhu celé konference se mohli účastníci v předsálí inspirovat u stánků např. s dětskými vzdělávacími hračkami a potřebami pro děti nebo se „vyzbrojit“ odbornou literaturou prezentovanou několika vydavatelstvími.

A jaká byla hlavní myšlenka, kterou jsem si z celého dne odnesla? Je to ta z úvodní přednášky Doc. Ptáčka: „Pokud chcete, aby vaše dvouleté dítě bylo úspěšné na střední škole, nevoďte ho na předškolní angličtinu, ale raději buďte s ním a mějte ho rádi!“

Pro ty z vás, kteří se nemohli festivalu zúčastnit, nebo odcházeli stejně nadšení, jako já, doporučuji sledovat webové stránky a Facebook pro další akce pořádané Institutem psychologie.

 

 

 

Petra Kottová

15. 11. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře