Jak jsme chodívali do školy... | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jak jsme chodívali do školy...

 

Výstava Jak jsme chodívali do školy mapuje školství a výuku v období let 1880–1980, zmíněna je ale i výuka ve středověku, tereziánské reformy (1774) nebo tradice české vzdělanosti v 19. století. Najdete ji na státním hradě Bítov v Jihomoravském kraji.

 

 

Při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa je část výstavy věnovaná také roku 1918 a vlastenectví, kdy byly děti cíleně vedeny k hrdosti na svoji zem vycházející z české historie. Vlastenectví a hrdost se znovu silně objevují v období německé okupace, v té době docházelo k zavírání českých škola a zákazu či cenzuře některých učebnic. Dějepis, literární historie a filozofie se staly nežádoucími předměty.

Část výstavy je věnována také socialistickému školství. Děti byly vychovávány v zájmu nové ideologie a organizovány v Pionýru a SSM. Na školách probíhala branná cvičení a ozýval se zpěv budovatelských písní. Oficiálním cílem vzdělávání se stala výchova k „vědeckému světovému názoru“. Monopol nad kvalitou výuky v celé republice měly učební pomůcky a hračky, které vyrábělo KOMENIUM n.p.Praha.

Část výstavy je orientována také na školu budoucnosti a využití nových technologií v kontrastu s výroky Jana Amose Komenského. K vidění bude spousta školních pomůcek, učebnic, obrazů, map a vybavení školních tříd. Děti si budou moci vyzkoušet psaní namáčecím perem, případně se vyfotit ve starých školních lavicích v instalované třídě.  

Výstava probíhá do 30. září 2018, tak si ji nenechte ujít.

 

Více informací o výstavě pak najdete na webu Společné století.

10. 9. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře