Coco aneb když vám u animáku spadne čelist | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Coco aneb když vám u animáku spadne čelist

Vždy, když jdu s dětmi do kina, snažím se na film dívat jejich očima. Nejinak tomu bylo minulou středu, když jsme se ocitli na premiéře nového animáku Pixaru s názvem Coco. A když i tradičně kritická Mirka Spáčilová ukáže filmu palec nahoru, pak zbystřím dvojnásob.

Záhrobní příběh z Mexika plný kostlivců a hlášek typu „jsi pořád kost“ nezklamal, pobavil mě i děti, i když… Zatímco osmiletá Eli zápletku pochytila, na pětiletého Šimona to bylo moc. Moc zkombinované, moc dlouhé a (jak je bohužel i u dětských filmů zvykem) moc hlasité. Jsou to důvody, proč na Coco nevyrazit? Rozhodně ne! Školkové děti ale raděj nechte doma. Příběh Miguela, který se ocitne ve světě mrtvých, jeho snaha se dostat zpět (ovšem ne za každou cenu) i jeho cesta za hudebním snem, stejně jako rodinná tragédie Miguelovy prababičky – to všechno je i pro ty nejmenší zcela pochopitelné. Následná kriminální zápletka a nečekané rozuzlení celého příběhu je ale v očích malého diváka příliš komplikované. Opravdu to ale berte spíš jako doporučení, nikoli jako výtku filmu, který je po všem stránkách výjimečný.

Velké plus za celkovou atmosféru filmu, který ač se odehrává převážně v záhrobí, působí svěže, uvolněně, vesele („Doufám, že brzo umřeš, abychom se zas viděli“) a hlavně za to, že přináší dětem velké poselství. Rodina je nejvíc! Ať se děje, co se děje! A to je myslím pro dnešní děti vyrůstající v konzumu a blahobytu velmi důležité.

Takže jo, běžte do kina a bacha, ať vám nevypadnou oči z důlku!

Vendula Dittrichová

 

23. 1. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře